الحاق سایوز به ایستگاه فضایی بین المللی

ناو کیهانی تی.ام.آ-17ام سایوز روسیه بعد از دو بار تاخیر در پرتاب، روز گذشته با سه سرنشین از پایگاه بایکونور قزاقستان، عازم ایستگاه فضایی بین المللی شد و به این ایستگاه پیوست.

پس از شکست پرتاب فضاپیمای باری پروگرس در فروردین، مقامات روسیه مجبور شدند اعزام سه فضانورد را به ایستگاه فضایی بین المللی به تعویق بیاندازند. لیند گرن از ناسا، کونوننکو از آژانس فضایی فدرال روسیه و کیما یوئی از آژانس فضایی ژاپن سه خدمه جدیدی هستند که برای انجام ماموریت پنج ماهه به ایستگاه فضایی اعزام شدند.لیند گرن و یوئی اولین بار است که این سفر فضایی را تجربه می کنند در حالی که این سومین ماموریت کونوننکو است.

jsc2015e053687_tw
این سه خدمه جدید به فرمانده روسی ایستگاه فضایی گنادی پادلکا، مهندسین پرواز میخائیل کورنینکو روسی و اسکات کلی آمریکایی که در ایستگاه فضایی به سر می برند پیوستند. این خدمه چندین آزمایش در زمینه های زیست شناسی، بیوتکنولوژی، علوم فیزیکی و علوم زمین انجام خواهند داد.

19846590622_95be0243f6_k

launch1

crew

بازگشت فرمانده پادلکا برای سپتامبر برنامه ریزی شده است.همچنین اسکات کلی و میخائیل کورنینکو که در 27 مارس 2015 به ایستگاه فضایی اعزام شدند بعد از اتمام ماموریت یکسااله خود ،در مارس 2016 به زمین باز خواهند گشت.

مترجم : مریم فخیمی
منبع: Nasa.gov

Share