گزارش ۶۳مین باشگاه ماهانۀ آیاز

شصت و سومین باشگاه ماهانۀ آیاز روز پنجشنبه مورخه 94/5/15 راس ساعت 16 در فرهنگسرای دکتر مبین برگزار گردید.

در ابتدا گزارش تصویری از برنامه های اخیر انجمن (استهلال هلال ماه رمضان، رصد شبانگاهی 4 تیر،رصد دنباله دار panstarrs) پخش شد.

طبق روال سال های گذشته تازه های دنیای نجوم و فضا به اطلاع مخاطبان رسید. این بخش توسط نازنین ایراندوست اجرا شد. مهدی یار موسوی رویداد های رصدی ماه را بررسی نمود.

با توجه به اینکه مهمترین بارش شهابی سالانه در مرداد ماه رخ می دهد،آزیتا اسمعیل زاده-کارشناس ارشد زمین شناسی- در مورد بارش شهابی برساووشی صحبت کرد.
سخنرانی اصلی باشگاه که در مورد ساختارهای مجهول و قرص برافزایشی بود ،توسط حامد پورجوادی-کارشناس ارشد اختر فیزیک- انجام شد.

در ادامه بعد از استراحت و عکس دسته جمعی، فائزه شفیعی در مورد تلسکوپ فضایی هابل و تاثیر یافته های آن دراخترشناسی، مقاله ای ارائه داد. دربخش سینما مستند، فرزین ایزد دوست دار فیلم هایی کوتاه درباره نجوم و زندگی در فضا پخش و به ارائه توضیحاتی درباره آن پرداخت.
63امین گردهمایی ماهانه انجمن نجوم آیاز راس ساعت 18 به پایان رسید.

در پایان از اعضا محترم انجمن که در این باشگاه شرکت کردند و همچنین از شهرداری منطقه 3 تبریز و مسئولین محترم فرهنگسرای دکتر مبین که در برگزاری هر چه بهتر این برنامه  ما را یاری نمودند، قدردانی می نماییم.

_MG_5383

_MG_5396

_MG_5424

_MG_5436

_MG_5454

_MG_5429.CR2

با سپاس فراوان

دبیر برگزاری باشگاه آیاز

آیتک تبریزی

Share