برای یلنا سیروا فضانورد روس پیام بفرستید!

چهارشنبه ۲۳ مهر ۹۳ طی فراخوانی در وب سایت مرزهای بی کران فضا از علاقمندان دعوت شد تا پیام های خود را برای یلناسیروا چهارمین زن فضانورد روس که اکنون در ایستگاه فضایی بین المللی به سر می برد در بخش نظرات درج نمایند تا بعد از ترجمه به زبان روسی با نام خودشان برای وی ارسال گردد.

یلنا سیروا با فرستادن چند عکس و  یادداشتی، علاقمندان را در جریان روز های زندگی و وضعیت کاری خود و همکارانش در ایستگاه فضایی بین المللی گذاشته است. او چهارمین زن فضانورد روس بشمار می رود که شانس دستیابی به مدار زمین را یافت. وی قبل از ورود به جرگه کیهان نوردان در کارخانه انرگیا- سازنده ناو های سایوز و سامانه های فضایی دیگر- کار طراحی و ساخت دستگاه های فضایی را برعهده داشت و پس از حدود ۷ سال آموزش و تمرین های سخت سرانجام در ۲۵ سپتامبر  به همراه الکساندر ساماکوتایف و بری ویلمور با ناو سایوز تی.ام.آ۱۴-ام راهی ایستگاه فضایی بین المللی شد. وی در شرح عکس هایی که فرستاده نوشته است: من دیگر به زندگی در گرانش صفر که لحظه به لحظه رنگ  و حال و هوایی دیگر دارد عادت کرده ام. ما به طور منظم ورزش می کنیم و مشغول انجام آزمایش های علمی هستیم. در هفته گذشته یکی از برنامه های طولانی ما اختصاص داشت به تمرین و به دست آورد مهارت عکس العمل سریع در زمان موقعیت و شرایط اضطراری به عنوان مثال آتش سوزی و بر هم خوردن فشار هوا در داخل ایستگاه فضایی بین المللی.

علاقمندانی که می خواهند برای خانم سیروا پیامی بفرستند می توانند پیام های خود را پست مربوطه ، در بخش ارسال دیدگاه، بفرستند تا سایرین هم آنها را بخوانند. توجه داشته باشید که پیام ها جنبه مثبت و روحیه دهنده داشته و  بیش از ۲۵ کلمه نباشد.این پیام ها بعد از ترجمه به روسی برای ایشان فرستاده خواهد شد.

وی اولین پیام ارسال شده را در وبلاگ خود قرار داده است.

1

2

منبع: Spacemag.ir

Share