۶۷مین باشگاه آیاز به مناسبت شب یلدا

انجمن نجوم آیاز 67مین باشگاه ماهانه خود را روز پنجشنبه 3دی ماه 1394 به مناسبت شب یلدا برگزار می نماید. ثبت‌نام اولیه از علاقمندان جهت شرکت در انتخابات بهمن ماه نیز در این باشگاه انجام خواهد گرفت. این باشگاه با همکاری پژوهش سرای دانش آموزی آذربایجان در محل گردهمایی های این پژوهش سرا برگزار خواهد شد.

در بخش اصلی این باشگاه حامد پورجوادی دانشجوی دوره دکترای اخترفیزیک از دانشگاه تبریز به بررسی تشکیل ساختارهای منظومه‌ای خواهد پرداخت که بخشی از این سخنرانی به صورت بحث و گفتگو خواهد بود.

حامد پورجوادی درباره ساختارهای منظومه‌ای گفت: هنگامی به آسمان می نگریم و در زیبایی های خلقت پروردگار غرق لذت می شویم، سوالاتی ذهن پویای ما را به چالش وا میدارد و بر آن میشویم پاسخی برای این چراها بیابیم.

در این باشگاه قصد داریم به این سوال پاسخ دهیم که چرا در کیهان ساختارهای واحد و منزوی نداریم و همگی به شکلی منظم گرد هم می آیند و بصورت منظومه ای شگرف به حیات خود ادامه می دهند. منظومه شمسی و انواع ستاره های دو تایی از انواع سیستم های منظومه ای هستند که مورد بحث قرار خواهند گرفت.

وی اعلام کرد: علاقمندان برای کسب اطلاعات قبلی می توانند به کتاب مفاهیم اخترفیزیکی نوشته هارویت مراجعه کنند و نیز مطالعات ابتدایی در حوزه ترمودینامیک و فیزیک پایه به درک مفاهیم کمک خواهد کرد.

در بخش دیگری از این ویژه‌ برنامه مطالبی درباره تاریخچه شب یلدا و انقلاب زمستانی ارائه خواهدشد.

موضوع ویژه این باشگاه درباره “ماه” نزدیکترین همسایه زمین است. در بخش “رصدکن”، علاقمندان با سه پیشنهاد رصدی جذاب آشنا خواهند شد.

سینما مستند، تازه‌های نجوم و فضا و پدیده‌های رصدی دی ماه از دیگر بخش‌های پیش‌بینی شده برای این باشگاه است.

ثبت‌نام اولیه برای انتخابات:

طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، انتخابات دوره جدید شورای مرکزی آیاز در بهمن ماه سال جاری انجام خواهد شد. لذا از اعضایی که تمایل به فعالیت در شورای مرکزی انجمن دارند، تقاضا می‌شود تا برای کاندیداتوری در انتخابات دوره جدید شورای مرکزی انجمن نجوم آیاز اعلام آمادگی نموده و ثبت‌نام اولیه را در این باشگاه انجام دهند.

لازم به ذکر است شرکت در این ویژه برنامه برای کلیه علاقمندان آزاد و رایگان می‌باشد. 

زمان: پنجشنیه 3 دی ماه 1394 – ساعت 15:30 الی 18
مکان: خیابان شریعتی جنوبی، کوچه والمان (خیابان جدید الاحداث) ، پژوهشسرای دانش‌آموزی آذربایجان (روبروی باشگاه آرارات)

روابط عمومی انجمن نجوم آیاز

پوستر:

پوستر 67 مین باشگاه شب یلدا

Share