۸۷مین باشگاه نجوم آیاز به مناسبت شب یلدا

۸۷مین باشگاه نجوم آیاز به مناسبت شب یلدا

87مین باشگاه ماهانه انجمن نجوم آیاز تبریز به مناسبت شب یلدا برگزار می‌شود. این باشگاه ساعت 15 پنجشنبه 30 آذر 96 در خانه هنرمندان (خانه ختایی) تشکیل خواهد شد.

موضوع اصلی این باشگاه بررسی علمی انقلاب زمستانی یا طولانی‌ترین شب سال است. «مینو خوشرنگ‌باف» دانش‌آموخته کارشناسی ارشد اخترفیزیک و معاون آموزشی آیاز، درباره این پدیده سخنرانی خواهد کرد.

تازه‌ترین خبرهای نجوم و فضا و نگاهی به پدیده‌های رصدی دی نیز از دیگر بخش‌های این نشست است.

انتخابات دوره جدید شورای مرکزی نیز از ساعت ۱۶:۱۵ و با اتمام بخش علمی این نشست آغاز خواهد شد.

درباره خانه ختایی

خانه ختایی، انعکاس شور انقلابی دوران مشروطه است در ایامی که تبریز، در تب این انقلاب گر می‌گرفت و هر آن کس که به تبریز بیاید و سری به خانه ختایی بزند، از نزدیک حس و حال آن روزها را تجربه خواهد کرد.
ختائیان خانواده بازرگان و ثروتمندی بودند که آن‌ها با محافظه‌کاری و درایت توانستند در تمام سال‌های جنگ و انقلاب آذربایجان، خود را در امان نگه دارند تا این که روس‌ها در روز اول محرم سال 1330 هجری‌قمری، علی‌رغم آتش‌بس اعلام شده، به خانه آنان حمله برده و افرادی را که از ترس در زیرزمین خانه مخفی شده و قرآن به سر گرفته بودند را کشتند و خانه را غارت کردند.

توجه: خانه ختایی از مکان‌های تاریخی تبریز است. ورود به محل برگزاری این برنامه بدون کفش خواهد بود.

لازم به ذکر است شرکت در این ویژه برنامه برای کلیه علاقمندان آزاد و رایگان است.

زمان: پنجشنبه 30 آذر 96 – از ساعت 15 تا 17
مکان: خیابان ارتش جنوبی، چهارراه باغشمال،به سمت میدان ساعت، جنب بنیاد پژوهشی شهریار، کوچه حاج رضا، انتهای بن‌بست علی مسیو،خانه ختایی(خانه هنرمندان سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز)

مریم فخیمی | روابط عمومی آیاز

پوستر:

۸۷مین باشگاه نجوم آیاز به مناسبت شب یلدا
۸۷مین باشگاه نجوم آیاز به مناسبت شب یلدا
Share