شب یلدا همراه با فضانورد روسی الکساندروف

ویژه برنامه شب یلدا 93 آیاز

باشگاه نجوم آیاز در قالب ویژه برنامه شب یلدا ، جمعه 28 آذر 93 میزبان الکساندر الکساندروف، مهندس طراح سامانه های فضایی و فضانورد شهیر روسی است. او دراین همایش به شرح تجربیاتش از سفرهای فضایی و فعالیت های علمی خود و  آخرین یافته های کیهان شناسی خواهد پرداخت و به پرسش های حضار و علاقمندان پاسخ خواهد داد. استاد سیروس برزو، پژوهشگر تاریخ فضانوردی، این فضانورد کهنه کار را همراهی خواهد کرد.

الکساندروف یکی از مهندسان ارشد در موسسه فضایی انرگیای روسیه و سالها مسئول بخش ویژه ای برای آموزش و ارزیابی عملکرد تمرینی فضانوردان بوده است. او دو بار به فضا سفر کرده است و در مجموع این دو پرواز دو اقامت بلند مدت در ایستگاه های فضایی سالیوت7 و میر به میزان 309 روز را در کارنامه خود دارد.

باشگاه نجوم آیاز - شب یلدا - با حضور الکساندروف

این فضانورد روسی، در برهه ای از فعالیت های حرفه ای خود مسئول دستگاه تمرینی مدارگرد ماه بوده است. وی مولف مجموعه ای از کتاب های علمی و فنی است و همچنین یکی از اعضای گروه نویسندگان کتاب های ‘کارهای مونتاژی و تعمیرو بازسازی در فضا’ بوده است. این کتاب ها در سال 1990 چاپ شد. همچنین کتاب ‘تاریخچه فناوری فضایی در انرگیا’ به نوشته الکساندروف در سال 1996 منتشر شد. الکساندروف تاکنون موفق به دریافت دو مدال قهرمان اتحاد جماهیر شوروی شده است. الکساندروف در سفر به ایران با همراهی سیروس برزو پژوهشگر و روزنامه نگار تاریخ فضانوردی، طی هفته جاری در همایش های تهران و اصفهان شرکت و با مردم و مسوولان دیدار و گفت وگو می کند.

تازه های دنیای نجوم و فضا، بررسی پدیده های رصدی دی ماه و بررسی علمی شب یلدا از دیگر برنامه های این باشگاه است. این همایش باحضور جمعی ازمسئولان استانی روز جمعه 28 آذر از ساعت 14:30 الی 18 در فرهنگسـرای دکتـر مـبـیّـن واقع در منظریه برگزار خواهد شد.

نکات مهم:

 • برای پوشش هزینه های انجمن مبلغ 10هزار تومان ورودی برای شرکت کنندگان در نظر گرفته شده است که هنگام پذیرش در روز برنامه قابل پرداخت می باشد.
 • پذیرش از ساعت 14:30 الی 15 جمعه 28 آذر ، در فرهنگسرای مبین خواهد بود.
 • تکمیل فرم اینترنتی زیر توسط شرکت کنندگان ، برای تمهیدات لازم جهت برگزاری الزامیست.
 • شما می توانید سوالات فضایی خود از آقای الکساندروف را ایـجــا بپرسید تا ایشان در خلال برنامه پاسخگوی سوالات شما باشد.

فرم ثبت نام در انتهای مطلب

شب یلدا با حضور الکساندروف و بروز - انجمن نجوم آیاز تبریز

فرم ثبت نام:

  نام*

  نام خانوادگی*

  نام پدر*

  کد ملی*

  سال تولد*

  تلفن همراه (تماس جهت تکمیل ثبت نام و دریافت sms)*

  وضعیت تحصیلی*

  آیا عضو انجمن نجوم آیاز هستید؟*

  نحوه اطلاع از این برنامه (به صورت دقیق):

  پست الکترونیکی

  تصویر امنیتی:
  captcha


  Share