همایش بزرگ نجوم – ۱۱Th AOA

انجمن نجوم آیاز تبریز در نظر دارد به مناسبت یازدهمین سالگرد تاسیس این انجمن همایش بزرگی با محوریت نجوم در تبریز برگزار کند. این همایش با حضور آقایان دکتر سپهر اربابی بیدگلی عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی قم و حامد پورخرسندی صوفیانی پژوهشگر دکترای شهاب‌سنگ شناسی مرکز آموزش و تحقیقات علوم زمین فرانسه برگزار خواهد شد. 

سالگرد تاسیس آیاز از سال‌های گذشته بهانه‌ای شده تا این انجمن میزبان همایش‌ها و برنامه‌های علمی خاصی در تابستان هر سال باشد. این ویژه برنامه‌ها با نام اختصاری Anniversary Of Ayaz) AOA) نامگذاری می شود. امسال نیز چهره‌های مطرح نجوم کشور مهمانان و سخنرانان این همایش خواهند بود.

 امواج گرانشی و شهاب‌سنگها موضوعات اصلی همایش

بهمن ماه سال گذشته کشف امواج گرانشی – امواجی که صد سال قبل توسط انیشتین پیش‌بینی شده بود و پژوهشگران بیش از نیم قرن در جستجوی آن بودند- رسانه‌ای شد. به همین علت یکی از موضوعات این همایش به بررسی پدیده امواج گرانشی اختصاص یافته‌است که دکتر سپهر اربابی بیدگلی درباره پدیده امواج گرانشی و سازوکار ثبت و اندازه‌گیری آن سخنرانی خواهد کرد.حامد پورخرسندی صوفیانی نیز درباره شهاب‌سنگ‌ها و اطلاعاتی که این اجرام از منشا و تحول منظومه شمسی در اختیار ما قرار می‌دهند، صحبت خواهد کرد.

موضوعات برنامه

  • تازه‌های نجوم و فضا
  • بررسی امواج گرانشی
  • شهاب‌سنگ‌ها نشانه‌هایی از گذشته
  • تلسکوپ‌های نسل آینده
  • رویدادهای رصدی شهریور ماه
  •  مسابقه نجومی

جزئیات شرکت در همایش

شرکت در این همایش برای تمامی اعضای انجمن آیاز رایگان می باشد. علاقه‌مندانی که سابقه عضویت در انجمن ندارند می توانند با عضویت در انجمن در این همایش شرکت کنند.
همچنین اعضایی که مهلت عضویت آنان به اتمام رسیده درصورت تمدید می‌توانند در این همایش حضور یابند. اعضا می توانند با تحویل 2 قطعه عکس ۴*۳ به مرکز تجهیزات نجومی آذر استار در روز برنامه کارت خود را تحویل بگیرند.

دفتر ثبت نام: تبریز ، خیابان امام، جنب مسجد کبود، مجتمع تجاری ابریشم، طبقه همکف، مرکز عرضه تجهیزات نجومی آذراستار – تلفن: ۳۵۲۶۲۹۲۶-۰۴۱

علاقمندانی که امکان مراجعه به مرکز آذراستار برای ثبت نام را ندارند می توانند از طریق تکمیل فرم ثبت نام که در انتهای این پست قرار گرفته ثبت نام اولیه نمایند و ثبت نام تکمیلی را در روز همایش به انجام رسانند.

فرم ثبت نام را دانلود کرده و اطلاعات درخواستی را تکمیل کنید سپس فرم تکمیل شده را به آدرس ayazastro@gmail.com ایمیل نمایید.

برای اطلاع از مهلت عضویت خود می توانید به شماره 09356556944 پیامک بفرستید.

زمان: جمعه 29 امرداد 1395 – ساعت ۱۵:۳۰ الی ۱۹
مکان: خیابان آزادی، چهارراه ابوریحان، ابتدای شهرک طالقانی، فرهنگسرای مبیّن (بالاتر از اتحادیه تاکسیرانی)

مریم فخیمی | روابط عمومی آیاز

11th-AOA-poster-web

Share