گـزارش باشگاه آیـاز و بزرگداشت شــــب یوری

پنجاه و چهارمین اُمـین باشگـاه ماهانه آیـاز روز پنـج شنبه مورخه 21 فروردین 1393 از ساعت 16 الی 19:30 در سالن فرهنگسرای دکتر مبین برگزار شـد. این باشگاه که به مناسبت بزرگداشت شب یوری تدارک دیده شده بود، با حضور میهمانان و حضار محترم برگزار گردید.

.

باشـگاه با تلاوت آیاتی چند از قرآن کـریم  و پخش سرود ملی آغاز شد.

در ابتدا سرکار خانم مریم فخیمی به مرور اخبار نجومی و فضایی اخـیر پرداختند.

در ادامه مهمان ویژه برنامه جناب آقای سـیروس برزو نویسنده، روزنامه‌نگار علمی و پژوهشگر تاریخ فضانوردی، خاطرات خود را بازگو کردنـد.

سپس بـخش هایی از مصاحبه اختصاصی انجـمن نجوم آیـاز با جناب آقای دارا صبـاحی یکی از مهندسان ارشد سـازمان فضایی آمریکا -نـاسـا- پخش شد.

بعد از تایم استراحت و گرفتن عکس دست جمعی قسمت دوم برنامه آغـاز شد. جناب آقای محـمدرضا رضـایی ژورنالیست علمی و نماینده ایران در انجـمن مشورتی نسـل فضـا سخنرانی با موضوع کـیوب ست ها ( ماهواره های یک کیلو گرمی) ارائـه دادند.

سخنرانی آخر با تشکیل میز گردی با حضور آقای سـیروس برزو و همراهی آقای محـمدرضا رضـایی و آقای محـمد تقی امیرسـام با گفتگو در مورد شب یـوری و یـوری گاگارین انجام شد. سپس ویدیویی از فعـالیت های آقای سیروس برزو پخش شد.

در انتها دبیر برگزاری از مهمانان و حضار عزیز جهت حضور در این برنامه تشکر نموده و لوحی جهت قدردانی از مهمانان تقدیم آنـان گردید. در اختتامه این برنامه فانـوس هایی برای بـزرگداشت پنجاه و سومین سالگرد سفـر انسان به فضـا، به آسمـان فرستاده شـد.

در خاتمه از تمامی عزیزانی که در برگـزاری هر چه باشکوه تر این برنامه ما را یـاری نمودند به خصوص از سازمان فرهنگی هنری شـهرداری تبریز و خـانه نجوم تبریز تشکر و قدردانی می نماییم.

هانیه پیری | دبیر برگزاری باشگاه

54th-ayaz-club-1

54th-ayaz-club-2

54th-ayaz-club-3

54th-ayaz-club-4

54th-ayaz-club-5

54th-ayaz-club-6-2

54th-ayaz-club-7

54th-ayaz-club-8

54th-ayaz-club-9

54th-ayaz-club-10

54th-ayaz-club-11

54th-ayaz-club-12

54th-ayaz-club-13

گزارش تصویری:

فرزین ایزد دوست دار

جعفر اسحقی

Share