گزارش نخستین نمایشگاه نجوم و مدرسه

نخستین نمایشگاه از مجموعه نمایشگاه های نجوم و مدرسه که با هدف ترویج علم و آشنا کردن دانش آموزان با شگفتی های نجوم و ستاره شناسی توسط انجمن نجوم آیاز برنامه ریزی شده بود، در مدرسه مصطفی خمینی با موفقیت برگزار شد. در ادامه گزارشی از این برنامه آورده شده است.

.

.

.لازم به توضیح است که این نمایشگاه با هماهنگی جناب آقای مهندس آقاجانی و همت جمعی از دوستان و مسئولین محترم آیاز بصورت 2 روزه در روزهای 16 و 19 بهمن ماه جاری در مدرسه مصطفی خمینی برگزار گردید و مورد استقبال بی نظیر مسئولین مدرسه و دانش آموزان قرار گرفت. لازم به ذکر است که علاوه بر دانش آموزان، معلمان و مسئولین مدرسه نیز با علاقمندی و هیجان قابل توجهی از این نمایشگاه بازدید پرباری بعمل آوردند.

جهت برپایی نمایشگاه غرفه هایی با موضوعاتی جالب از جمله غرفه تحول ستارگان، غرفه کیهان شناسی، منظومه شمسی و هوافضا در نظر گرفته شده بود که به نوعی ترکیبی از نمایشگاه پنجره ای رو به زمین و در عین حال پنجره ای بسوی کیهان بود که به توصیف آنچه که در آسمان بالای سر می گذرد پرداخته شد و دانش آموزان با نهایت علاقمندی و هیجان غیر قابل وصفی که داشتند در پرسش های خود از غرفه داران پاسخ بسیاری از نایافته های ذهن کنجکاو خود را یافتند.

امید است با همت مسئولین محترم انجمن بیش از پیش شاهد برپایی اینگونه نمایشگاه ها باشیم که در واقع موثر ترین راه ترویج علم میان علاقمندان به نجوم و ستاره شناسی است. در پایان از آقایان مهندس آقاجانی، امید اکبری، فرزام عرب زاده, مسعود رحیم پور، سپهر داورپناه و فرزین ایزددوست که در برگزاری این نمایشگاه حضور فعالانه و موثر داشتند، صمیمانه نهایت تشکر را داریم و همچنین از مسئولین محترم مدرسه مصطفی خمینی که بصورت مشتاقانه در برپایی چنین نمایشگاهی برای دانش آموزان با انجمن نجوم آیاز همکاری داشته و میزبان این برنامه بودند، تشکر می‌نماییم.

 سید سجاد پاک نژاد|معاونت ترویجی آیاز

Ayaz-festival (1)

Ayaz-festival (2)

Ayaz-festival (3)

Ayaz-festival (4)

Ayaz-festival (5)

Ayaz-festival (6)

Ayaz-festival (7)

Ayaz-festival (8)

Ayaz-festival (9)

Ayaz-festival (10)

عکاس : فرزین ایزددوست

Share