کارگاه عکاسی TWAN تبریز با موفقیت برگزار شد

عکس دسته جمعی شرکت کنندگان در کارگاه عکاسی TWAN تبریز

کارگاه آموزش عکاسی TWAN با موفقیت در تبریز برگزار شد. این کارگاه که توسط انجمن نجوم آیاز تبریز، اولین و فعالترین انجمن نجوم آماتوری تبریز، تدارک دیده شده بود، از یک ماه قبل ثبت نام خود را آغاز نمود و در نهایت با 150 نفر شرکت کننده  و با تدریس جناب آقای بابک  امین تفرشی ، مدیر پروژه بین المللی جهان در شب (TWAN)، جمعه 6 اسفند برگزار شد. پایان این دوره آموزشی یک روزه با افتتاح نمایشگاه بین المللی عکس های TWAN همراه بود.

در ادامه گزارش کوتاهی از این کارگاه عکاسی نجومی آمده است.

کارگاه عکاسی TWAN در تبریز (انجمن نجوم آیاز)

 صبح روز جمعه فرا رسید و تالار همایش فرهنگسرای دکتر مبیّن تبریز به تدریج با علاقمندان به عکاسی و آسمان شب پر شد. انتظارها برای شروع دوره، با مراسم افتتاحیه کارگاه که شامل قرائت قرآن کریم ، سرود ملی و سخنان کوتاهی از رئیس انجمن نجوم آیاز تبریز، آقای قاضی طباطبایی ، بود به پایان رسید و مجری توانای برنامه با تشویق حضار، جناب آقای بابک  امین تفرشی را به روی سن فراخواند.

کارگاه عکاسی TWAN در تبریز - انجمن نجوم آیاز تبریز

این کارگاه یک روزه در دو نوبت قبل و بعد از ظهر تدارک دیده شده بود که 2 جلسه آن قبل و دو جلسه آموزشی دیگر نیز بعد از نهار اجرا شد. انجمن آیاز برای ساعات استراحت شرکت کنندگان غرفه هایی را تدارک دیده بود که شامل غرفه فروش نرم افزارهای نجومی ، غرفه عرضه نشریات مرتبط با عکاسی نجومی ، غرفه فروش تصاویر نجومی و غرفه ثبت نام در انجمن بود.

کارگاه عکاسی TWAN در تبریز (انجمن نجوم آیاز)

بعد از جلسات آموزشی، طبق برنامه جناب آقای تفرشی به معرفی پروژه بین المللی TWAN پرداختند که با استقبال حضار همراه شد. با اتمام دوره، اعضای شورای مرکزی انجمن نجوم آیاز شامل خانم امیری و آقایان حسین زاده، عرب زاده، غربالی، آجیلی، اکبری و قاضی طباطبایی به روی سن آمدند تا تجلیلی از مدرس دوره ، آقای تفرشی داشته باشند و لوحی را به رسم یاد بود، به آن بزرگوار اهدا نمایند. همچنین شورای مرکزی آیاز با اهدای لوحی، از زحمات دلسوزانه و همکاری مدیریت پژوهشسرای آذربایجان ، جناب آقای شفیق ، در اجرای این برنامه تقدیر و تشکر به عمل آورد. جناب آقای تفرشی نیز با هدایای خود، شور و حال مضاعفی به این جلسه دادند و البته از سوی موسسه آسمان شب نیز، تلسکوپی به انجمن نجوم آیاز اهدا شد.

 قابل ذکر است نمایشگاه عکس های “جهان در شب” به مدت یک هفته بعد از کارگاه (تا 12 اسفند ماه)، در محل پژوهشسرای آذربایجان برپا می باشد. علاقمندان برای بازدید از این نمایشگاه می توانند همه روزه در دو نوبت صبح و عصر از این نمایشگاه دیدن کنند.

 مکان نمایشگاه: تبریز – خیابان شریعتی جنوبی – خیابان مصلی – پژوهشسرای آذربایجان

 منبع: ayazastro.com

Share