گزارش شب یوری و ۶۱مین باشگاه آیاز

شصت و یکمین باشگاه ماهانۀ آیاز روز پنجشنبه مورخه 27 فروردین 1394 از ساعت 15:30 الی 18 در فرهنگسرای دکتر مبین برگزار گردید.این باشگاه که به مناسبت سالگرد سفر یوری گاگارین به فضا برگزار شد، با آیات قرآن کریم و سرود ملی رأس ساعت 15:30 آغاز شد.

در ابتدا نازنین ایراندوست تازه ترین اخبار نجومی را به اطلاع حضار رساند، سپس مریم فخیمی طی سخنرانی کوتاهی به معرفی رویدادهای مهم نجومی اردیبهشت ماه پرداخت. در میانه ی برنامه عمادالدین قاضی طباطبائی به معرفی یوری گاگارین و شرح زندگی و سفر وی به فضا پرداخته و مستندی از واقعیات سفرش به فضا پخش کرد.

در ادامه حامد پورجوادی کارشناس ارشد اختر فیزیک به شرح پدیده ی ماه گرفتگی و پراکندگی رایلی پرداخت. بعد از استراحتی کوتاه،با توجه به تم فضایی باشگاه محمدتقی امیرسام راجع به پروژۀ مارس وان (Mars One) اطلاعات مفیدی اختیار حاضران قرار داد و از طرفداران و یا مخالفان این پروژه دعوت کردند تا در جلسات بحث آینده، دلیل قبول یا رد این پروژه را از نظر خود بیان کنند.

در قسمت پایانی برنامه عمادالدین قاضی طباطبائی توضیحاتی در مورد برنامه روز جهانی نجوم و مسابقه ساخت ماکت های نجومی ارائه داد.در انتها برای زنده نگه داشتن یاد و خاطره ی یوری گاگارین،فانوس هایی به سوی آسمان فرستاده شد.بدین ترتیب ساعت 18 ،61امین باشگاه ماهانۀ آیازپایان یافت.

در پایان از اعضای محترم انجمن، شهرداری منطقه 3 تبریز، مسئولین محترم فرهنگسرای دکتر مبین جهت همکاری در برگزاری هرچه بهتر این باشگاه قدر دانی می نماییم.

IMG_2041

ashkan (5)

IMG_2050

ashkan (10)

ashkan (12)

ashkan (3)

IMG_2058

                                                                                                                                                                      آیتک تبریزی – دبیر باشگاه ماهانه آیاز

Share