گزارش برگزاری مسابقه موشک های کاغذی

به مناسبت هفته جهانی فضا، مسابقه ساخت و پرتاب موشک های کاغذی به میزبانی انجمن نجوم آیاز تبریز برگزار گردید. انجمن نجوم آیاز در روز جمعه 17 مهر ماه مسابقه ساخت و پرتاب موشک های کاغذی را با حضور علاقه مندان و تیم های شرکت کننده در سالن آزادی پارک بانوی مهر تبریز آغاز نمود. ابتدا شرکت کنندگان خود را به هیئت برگزاری مسابقه معرفی نمودند و در تیم های یک یا دو نفره دسته بندی شدند. سپس مراحل اجرای مسابقه توسط حامد پورجوادی مسئول برگزاری این مسابقه برای تیم ها شرح داده شد و داوران برگه های کاغذ را برای ساخت موشک در اختیار شرکت کنندگان قرار دادند. در یک بازه زمانی 15 دقیقه ای شرکت کنندگان ساخت موشک ها را به پایان رساندند و پس از آزمودن موشک ها بهترین موشک خود را برای شرکت در مسابقه انتخاب نمودند.

داوران در دو دسته بررسی ساخت موشک ( مهدیار موسوی، مینو خوشرنگ باف و مهسا آجیلی) و اندازه گیری (فرزام عرب زاده، احمد حسین زاده و سجاد پاک نژاد) به سرپرستی حامد پورجوادی از شورای مرکزی انجمن نجوم آیاز عهده دار برگزاری این مسابقه بودند. مسابقه با اعلام داوران آغاز گردید و هر تیم با 3 پرتاب به کار خود پایان دادند و مورد تشویق حضار قرار گرفتند.
داوران بیشترین برد پرواز و بیشترین زمان پرواز را برای هر تیم ثبت کردند.
در انتها فرزام عرب زاده مسئول داوران، بیشترین برد را 16/71 متر و بیشترین زمان را 7 ثانیه اعلام نمود که برندگان این مسابقه بودند.به برنده بخش بیشترین برد پرواز، رعنا پرنیان یک دستگاه هلی کوپتر RC و به برنده بخش بیشترین زمان کتاب حوادث فضایی توسط رئیس انجمن امید اکبری اهدا گردید.

در پایان از زحمات تمامی اعضای شورای مرکزی انجمن نجوم آیاز و شهرداری منطقه 3 که در هرچه بهتر برگزاری این رویداد کوشیدند تشکر و قدر دانی به عمل می آید.

 مسئول برگزاری مسابقه: حامد پورجوادی

PicsArt_10-09-11.24

moooshak-(11)

moooshak

PicsArt_10-10-05.30

_MG_5548-copy

IMG_8304   02

Share