گزارش تور رصدی کندوان

گزارش تور رصدی کندوان

تور تفریحی – آموزشی رصد کندوان چنان چه وعده داده شده بود، با موفقیت در حوالی روستای توریستی کندوان برگزار شد. تور ساعت 16:45 روز پنجشنبه 31 شهریور 90 از مقابل پژوهشسرای آذربایجان به سمت مکان تعیین شده برای رصد حرکت کرد. با هماهنگی انجام شده، گروهی از شورای مرکزی، چند ساعت قبل در مکان مورد نظر حاضر شده بود تا شرایط را برای حضور شرکت کنندگان محیا کند و با رسیدن این تور 40 نفره، بدون اتلاف وقت، کار را شروع کردیم.

بعد از توضیحات ابتدایی در مورد گذراندن یک شب رصدی، نقشه خوانی و دیگر مسائل مقدماتی توسط فرزام عرب زاده؛ شرکت کنندگان در گروه های شش یا هفت نفره گروه بندی شدند تا با حضور در قسمت های مختلف آموزشی از آخرین شب تابستان نهایت بهره را ببرند. قسمت های آموزشی مختلف مانند صور فلکی (خانم امیری) ، کار با تلسکوپ و پایه ی استوایی در دو بخش (آقایان مهدی آجیلی و رسول آزمایش) و کار با دوربین دو چشمی (آقایان فرخ امین غربالی و احمد حسین زاده) برای این برنامه تدارک دیده شده بود تا شرکت کنندگان ساعت ها مشغول رصد و لذت بردن از آسمان شب آذربایجان باشند.

حضور عکاسان آسمان شب ، آسمانی پر ستاره و ابزار رصدی کافی به جذابیت این برنامه رصدی می افزود و هوای نسبتا خنکِ دامنه غربی سهند را کم اهمیت می کرد. با گذراندن یک شب رصدی پر بار نوبت بخش دوم تور، یعنی بازدید از روستای دیدنی و تاریخی کندوان بود که بعد از اولین طلوع پاییز و آمادگی برای حرکت، ساعت 7:30 صبح راهی کندوان شدیم. البته بعضی از دوستانی که با وسیله نقلیه شخصی در برنامه شرکت کرده بودند خواب را به این قسمت از برنامه ترجیح دادند که امیدواریم با دیدن عکس ها پشیمان نشوند!

بعد از گشت و گذار در کندوان و بازدید از نمایشگاه های مختلف، بافت بی نظیر کندوان و عکس های یادگاری، ساعت 9:30 دقیقه صبح جمعه به سمت تبریز حرکت کردیم و خاطره خوش دیگری به خاطرات آیاز افزوده شد.

در انتها از مسئولین سازمان ملی جوانان استان و تمامی دوستانی که ما را در هرچه بهتر برگزار شدن این برنامه یاری کردند، کمال تشکر را داریم.

با تشکر

قاضی طباطبایی | انجمن نجوم آیاز تبریز

برای دیدن عکس های بیشتر می توانید به گالری عکس این برنامه بروید.

آماده سازی تجهیزات و وسایل قبل از غروب

رصد اجرام آسمانی - تور رصدی کندوان

رصد اجرام آسمانی - تور رصدی کندوان

عکس دسته جمعی در بازدید از روستای کندوان

عکس دسته جمعی در بازدید از روستای کندوان

Share