موفقیت تیم المپیاد نجوم ایران

موفقیت تیم المپیاد نجوم ایران

ده مدال جهانی ، حاصل تلاش دو تیم اعزامی از ایران به ششمین المپیاد جهانی نجوم و اخترفیزیک در برزیل شد. عطا مرادی عضو شورای مرکزی انجمن نجوم آیاز تبریز در مرحله جهانی این مسابقات با کسب مدال نقره برای تیم ایران و شهر خود افتخار آفرینی کرد.

به گزارش سرویس علمی ایسنا، تیم‌های «الف» و «ب» المپیاد نجوم و اختر فیزیک کشورمان که به منظور شرکت در ششمین دوره این مسابقات جهانی در تاریخ یازدهم مردادماه به کشور برزیل سفر کرده بود، موفق به کسب یک مدال طلا، پنج نقره و چهار برنز شدند.

در تیم «الف» ایران، آرش گل‌محمدی نقشه موفق به کسب مدال طلا، عطا مرادی، محمدجواد شریعت زاده و کیانا افضلی موفق به کسب مدال نقره و فاطمه قشلاق پور موفق به کسب مدال برنز شدند و در تیم «ب» ایران نیز فرزاد فتحی و سید شایان خالوئی تفتی مدال نقره و عرفان بیات، سارا علیقلی زاده صفری و علی عباسی مدال برنز کسب کردند.

در این دوره از مسابقات 134 دانش‌آموز از 27 کشور جهان به رقابت پرداختند که تنها کشور ایران و برزیل مجوز حضور دو تیم را دارا بودند.

در سال گذشته تیم‌های «الف» و «ب» اعزامی ایران به این المپیاد در کشور لهستان، یک مدال طلا، چهار نقره و پنج مدال برنز را کسب کرده بودند که بدین ترتیب نتیجه امسال تیم نجوم ایران با کسب یک مدال طلا، پنج نقره و چهار برنز نشان از بهبود نتیجه آنها دارد. می توانید نتایج رسمی این مسابقات را در سایت ششمین دوره المپیاد جهانی نجوم و اخترفیزیک مشاهده فرمایید.

تیم‌های اعزامی کشورمان، روز پنج شنبه، 26 مردادماه، ساعت 3:35 بامداد از طریق فرودگاه امام خمینی (ره) به کشور باز خواهند گشت.

لازم به ذکر است آقای عطا مرادی عضو موفق انجمن آیاز نیز ظهر روز پنجشنبه 26 مرداد ماه از طریق فرودگاه بین المللی تبریز به این شهر باز می گردد و تمامی دوستان، علاقه مندان و اعضای انجمن می‌توانند جهت استقبال ساعت 13 ظهر در فرودگاه تبریز حضور پیدا کنند.

انجمن نجوم آیاز بدین وسیله این موفقیت بزرگ را به تمامی این عزیزان بالاخص آقای عطا مرادی تبریک عرض می‌کند.

Share