اطلاعیه مهم انجمن نجوم آیاز

طی این اطلاعیه موضوعات مهمی در مورد تغییرات در شورای مرکزی و همچنین مسائل اداری و مدیریتی اشاره خواهد شد که تمامی اعضای انجمن می‌بایست در جریان قرار گیرند.

انجمن نجوم آیاز از سال 84 فعالیت خود را آغاز و همچنان به صورت یک سازمان مردم نهاد (NGO) به فعالیت خود در عرصه نجوم ادامه می دهد. این انجمن فعالیت‌های بسیاری را در قالب برنامه های ترویجی، آموزشی، سخنرانی و همایش، کارگاه‌ها، تورهای رصدی و … در زمینه نجوم انجام داده است. آیاز همچنین در این مدت با درخشش در برنامه‌های خاص از جمله ویژه برنامه گذر زهره ، وبسایت موفق در حوضه وب و همایش ها و کارگاه های مرتب سالانه ، شایسته عنوان اولین و فعالترین انجمن نجوم تبریز گشته است.

و این امر جز با همکاری و همدلی اعضای فعال این انجمن و همچنین سازماندهی مسائل و فعالیت در چارچوب اساسنامه با حفظ صمیمیت‌ها امکان پذیر نبوده است. با شروع فعالیت این دوره از اعضای شورای مرکزی با انتخابات 11 آذر ماه 1390 توسط مجمع عمومی انجمن ، جلسات و برنامه‌ریزی‌های پر تعدادی برای بررسی مسائل مختلف انجمن انجام گرفت که در نتیجه منجرب ایجاد کمیته‌های سه گانه انجمن برای ساماندهی هرچه بیشتر فعالیت‌ها و جذب مشارکت اعضای فعال شد. کمیته‌های فرهنگی، آموزشی و پژوهشی. و اکنون با نگاه به فعالیت آیاز در سالهای گذشته می توان متوجه روند رو به رشد این انجمن از جنبه های گوناگون شد و خدا را شاکریم که فعالیت‌های علمی، آموزشی و حتی ترویجی آیاز در دو سال گذشته چندین برابر شده تا به اهداف خود نزدیک و نزدیک تر شود.

بنده نیز با توجه به اینکه از زمان تاسیس انجمن در تابستان 84 بدون وقفه در این انجمن فعالیت نموده و از سال 86 به عنوان رئیس انجمن سعی به خدمت به دوستداران علم نجوم داشته ام، لذا سامان یافتن مسائل مدیریتی و اداری انجمن را بهترین فرصت برای پرداختن به امور شخصی خود و اهمیت بیشتر به مسائل تحصیلی می دانم تا بعد از تجدید قوا بخواست خدا با قدرت بیشتری به فعالیت در این انجمن ادامه دهم. شکی نیست همانطور که اشاره شد موفقیت‌های حاصل برای آیاز در سایه یک کار گروهی خوب بوده است و فعالیت در کنار چنین گروهی برای بنده یک افتخار بوده و هست.

لذا جلسه شورای مرکزی روز سه شنبه ، 21 شهریور ماه 91 و با حضور بازرس مجمع عمومی، با موضوع انتخاب رئیس جدید انجمن تشکیل و دوست و همکار عزیز جناب آقای مهدی آجیلی ، عضو شورای مرکزی آیاز که پیش از این شایستگی های بسیاری از خود نشان داده بود، برای ادامه این پست در این دوره از فعالیت شورای مرکزی انتخاب شد. اعضای انجمن از این پس می توانند برای ارتباط مستقیم با رئیس انجمن با شماره 09352575207 تماس حاصل کنند.

بدون شک این تغییر نه تنها باعث بروز مشکل در روند رو به رشد انجمن نخواهد شد، چه بسا باعث رشد و تعالی هرچه بیشتر انجمن و ادامه این روند رو به رشد شود و این امر با همیاری و همدلی اعضای فعال انجمن میسر خواهد بود.

در پایان از تمامی دوستان، همکاران و عزیزانی که نه فقط بنده، که آیاز را در نیل به اهداف والای علمی و فرهنگی یاری کردند سپاسگزارم و رشد و تعالی جامعه نجومی منطقه و کشور را از خداوند منان خواهانم.

با تشکر
سیدعمادالدین قاضی طباطبائی
عضو هیات موسس انجمن نجوم آیاز

Share