معرفی مرکز تجهیزات نجومی آذراستار

مرکز عرضه تجهیزات نجومی آذراستار

مدتی است مرکز عرضه تجهیزات نجومی آذراستار به همت یکی از علاقه‌مندان به نجوم و همکاری انجمن نجوم آیاز در تبریز بازگشایی شده و تاثیرات وجود چنین مرکزی در رشد جامعه نجومی منطقه بر همگان روشن است. در ادامه به معرفی کوتاه این مرکز خواهیم پرداخت.

میلیون‌ها نقطه نورانی در آسمان شبهای تاریک از قدیم الایام انسان را به تفکر و کاوش واداشته است. واقعا کیست که شیفته زیبایی‌های آسمان صاف و پر ستاره نباشد. علی رغم سابقه دیرینه علم نجوم در کره خاکی و خصوصا ایران که مهد منجمانی چون ابوریحان بیرونی بوده است ، پیشرفت جهشی این علم در چند دهه اخیر حیرت آور است و ابزار و امکانات امروزی بهره‌گیری از شگفتی‌ها و لذت‌های آسمان که به رایگان در اختیار همگان قرار دارد را به سهولت برای عموم فراهم کرده است. طبیعتا دسترسی علاقه‌مندان شهرهای دور از مرکز به تجهیزات نجومی با مشکلاتی همراه است و این مشکلات مسیر رشد علاقه‌مندان را نیز تحت تاثیر قرار می دهد. لذا ضرورت ایجاد مرکزی که علاقه مندان بتوانند تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری و کتب و مستندات نجومی را تهیه نمایند کاملا محسوس بود.

در همین راستا و برای نخستین بار در استان آذربایجان شرقی، مرکز تجهیزات نجومی آذر استار با همکاری انجمنهای نجوم تبریز علی الخصوص انجمن آیاز با هدف ایجاد بستر مناسب جهت ترویج علم نجوم بین اقشار مختلف جامعه، بر آن شده است تا بعنوان نخستین مرکز در جهت تامین نیازمندیهای علاقه مندان گام بردارد. این مرکز در تاریخ 13 تیرماه 91 طی دعوت عمومی از کلیه منجمان تبریز بصورت رسمی افتتاح شده و مورد تفقد علاقه‌مندان زیادی قرار گرفت و بطور رسمی فعالیت خود را آغاز نمود. طبیعتا آغاز هر کاری توام با نواقص و نیازمند حمایت و رهنمود می باشد که در اینجا فرصت را غنیمت شمرده و از کلیه عزیزان علاقه مند طلب یاری می نماییم. وبسایت این مرکز به آدرس WWW.AZARSTAR.CO در دست طراحی است.

آدرس: تبریز ،خیابان امام ،جنب مسجد کبود ،مجتمع تجاری ابریشم ،طبقه همکف ،مرکز عرضه تجهیزات نجومی آذراستار – تلفن: 35262926-041

14000726

 

معرفی مرکز عرضه تجهیزات نجومی آذراستار

Share