گزارش دومین گشت رصدی آیاز

تور رصدی انجمن نجوم آیاز پنجشنبه 3 مرداد با حضور پر شور جمعی از اعضای محترم آیاز برگزار شد. مقصد این تور رصدی، پیست اسکی سهند بود که در طول چندین سال اخیر رصدگاه اصلی انجمن نجوم آیاز بوده است.
گروه رصدی آیاز طبق برنامه پیش بینی شده ساعت ۱۸:۳۰ عازم رصدگاه شد. حدود یک ساعت بعد به پیست اسکی سهند رسیدیم. پس از اسکان شرکت‌کنندگان و استراحتی کوتاه،با تشکیل یک دورهمی ۱۵ دقیقه ای مقررات،نحوه گروه بندی اعضا جهت برگزاری کارگاه های آموزشی و برنامه تور رصدی به اطلاع شرکت کنندگان رسید و مدرسان و مسئولین معرفی شد.

پس از آن شرکت‌کنندگان در دو گروه مبتدی و پیشرفته جهت بهره‌مندی هر چه بهتر علاقمندان از کارگاه های آموزشی تقسیم‌بندی و برای شروع کارگاه ها به حضور مدرسین معرفی شدند.

نخست کارگاه های آموزشی مبتدی و پیشرفته بصورت همزمان در دو گروه مجزا طبق برنامه آموزشی پیش بینی شده راس ساعت ۲۰:۰۰ آغاز شد و تا وقت شام و استراحت ادامه یافت. راس ساعت ۲۲:۰۰ شرکت کنندگان جهت استراحتی کوتاه و صرف شام در محل استراحتگاه اسکان یافتند. ساعت ۲۲:۳۰ بخش دوم کارگاه های آموزشی دو گروه مبتدی و پیشرفته آغاز و تا نیمه های شب ادامه یافت.

از ساعت ۱ بامداد طبق برنامه پیش بینی شده پس از گرفتن عکس دسته جمعی،اعضای علاقمند طبق برنامه با یک تلسکوپ ۱۴ اینچی و دو تلسکوپ ۸ اینچی دابسونی به رصد و جرم یابی اجرام اعماق آسمان پرداختند که این بخش از برنامه تا ساعت ۳ بامداد ادامه یافت. پس از آن شرکت کنندگان در محل اسکان رصدگاه تا ساعت ۶:۰۰ صبح استراحت کرده و پس از آماده سازی و صرف صبحانه، تور رصدی انجمن نجوم آیاز راس ساعت ۸:۰۰ صبح عازم تبریز شدنذ.

در پایان از حضور علاقمندان در این گشت رصدی سپاسگزاریم.

مسئول گشت: سید سجاد پاکنژاد
عکاس: مریم پرتوی‌نژادی
گزارش: مریم فخیمی

IMG_20190915_214128

Share