گزارش پنجاه و دومین باشگاه ماهانه آیاز

پنجاه و دومین گردهمایی ماهانه آیاز روز جمعه مورخه 25 بهمن ماه با حضور گرم اعضای محترم انجمن برگزار گردید. این باشگاه با محوریت آماده‌سازی مقدمات روز جهانی نجوم همراه با بخش‌های متنوع دیگری برگزار شد. در ادامه گزارش به شرح برنامه‌های این باشگاه می‌پردازیم.

.

نخست سرکار خانم فخیمی به ارائه جدیدترین اخبار و رویدادهای رصدی پرداختند و توضیحاتی در مورد رصد پدیده ها در روزهای آتی بیان نمودند.

در بخش دوم باشگاه، سرکار خانم خوشرنگ باف با موضوعی جذاب با عنوان فضانوردان باستان در مورد تمدن های باستانی و ارتباط آنها با نجوم ایراد سخنرانی نمودند که مورد توجه حضار و علاقمندان قرار گرفت.

در بخش بعدی باشگاه آقای فرزین ایزدوست مطالبی در مورد توریسم فضایی همراه با پخش فیلم خدمت علاقمندان ارائه نمودند.

در بخش تازه های نجومی سرکار خانم هاشمی به معرفی سایت ها و کتب مفید نجومی پرداختند و توضیحاتی در مورد آنها بیان نمودند.

لازم به ذکر است که به دلیل کسالت یکی از ارائه دهندگان، ارائه قسمت دوم مقاله آشنایی با عکاسی نجومی به باشگاه های بعدی موکول شد و موضوع دیگری با عنوان کاتالوگ خوانی همراه با معرفی چند کاتالوگ مفید نجومی جایگزین این بخش شد که توسط آقای سید عماد طباطبایی توضیحاتی در این مورد به سمع و نظر علاقمندان رسید.

در قسمت پایانی باشگاه نوبت به بخش جدید کمپ نجوم رسید که نخستین جلسه خود را با حضور جمعی از اعضای محترم آیاز با محوریت آماده سازی مقدمات برگزاری روز جهانی نجوم و بررسی طرح کلی این ویژه برنامه برگزار نمود. در این بخش آقایان سید سجاد پاک نژاد و سید عماد طباطبایی توضیحاتی در مورد اهداف و برنامه های روز جهانی نجوم جهت یاد آوری بیان نمودند و توضیحات کوتاهی در مورد کلیات طرح برگزاری روز نجوم جهت نظر سنجی از اعضا بیان گردید.

لازم به ذکر است، همانطور که در باشگاه اشاره شد بزودی فرم ثبت نام کارگروه برگزاری روز جهانی نجوم طی اطلاعیه ای در سایت انجمن قرار خواهد گرفت و کلیه اعضا می توانند از این طریق آمادگی خود را جهت همکاری و شرکت در برگزاری این ویژه برنامه به انجمن اعلام و در کارگروه ثبت نام نمایند. مراحل بعدی طی اطلاعیه ای پس از تصویب نهایی طرح روز نجوم در شورای محترم به اطلاع اعضای محترم خواهد رسید.

سید سجاد پاکنژاد|معاونت ترویجی

عکاس: فرزین ایزددوست

ayaz-club (1)

ayaz-club (2)

ayaz-club (3)

ayaz-club (4)

ayaz-club (5)

ayaz-club (6)

ayaz-club (7)

ayaz-club (8)

ayaz-club (9)

Share