گزارش پنجاه و سومین باشگاه ماهانه آیاز

پنجاه و سومین باشگاه ماهانه آیاز با حضور جمعی از علاقمندان و اعضای فعال انجمن روز پنج شنبه مورخه 22 اسفند ماه جاری برگزار شد. لازم به ذکر است که در این باشگاه علاوه بر بخش های متنوع دیگر، توضیحات پایانی در مورد طرح برگزاری روز جهانی نجوم خدمت حضار و داوطلبان همکاری در این ویژه برنامه ارائه و جزئیات آن مطرح گردید. لذا بزودی جلساتی برای آمادگی و هماهنگی غرفه داران روز جهانی نجوم برگزار شده و مسئولین غرفه ها معرفی خواهند شد.

شرح بخش های این باشگاه:

نخست سرکار خانم فخیمی به ارائه اخبار نجومی و رویدادهای رصدی پرداختند و رویدادهای رصدی پیش رو بصورت چاپ شده در اختیار حضار گرامی قرار گرفت.

در بخش بعدی برنامه جناب آقای ابراهیم حسنی با موضوع جذابی با عنوان سیارات فراخورشیدی ایراد سخنرانی نمودند که مورد توجه و استقبال علاقمندان قرار گرفت.

بخش بعدی باشگاه به سخنرانی در مورد زمین شناسی سیاره سرخ ( مریخ ) اختصاص داده شده بود که جناب آقای مسعود رحیم پور در این مورد مطالب جدید و مهمی ارائه نمودند.

چهارمین بخش از باشگاه به دومین جلسه کمپ نجوم اختصاص داده شده بود که جناب آقای سید سجاد پاک نژاد در مورد جزئیات طرح برگزاری روز جهانی نجوم توضیحاتی بیان نمودند و مراحل اجرای طرح بصورت مبسوط اعلام گردید.

پس از استراحتی کوتاه در بخش بعدی سرکار خانم پرتوی نژاد در ادامه مبحث آشنایی با عکاسی نجومی را  ارائه نمودند و توضیحات کاملی را در این باره برای علاقمندان ارائه کردند.

در دو بخش پایانی برنامه نخست جناب آقای سید سجاد پاک نژاد توضیحاتی در مورد نجوم رصدی برای علاقمندان و حضار بیان نمودند و مطالب کلیدی این مبحث را ارائه کردند.

پس از آن سرکار خانم هاشمی با بخش تازه های نجومی در جایگاه حضور یافتند و تعدادی از سایت ها و کتب مفید نجومی را برای علاقمندان معرفی نمودند.

در پایان از مسئولین برگزاری آخرین باشگاه سال 92 و همچنین از کلیه اعضایی که با وجود برودت هوا حضور یافتند نهایت تشکر را داریم و پیشاپیش سال نو را به خانواده بزرگ آیاز تبریک عرض می‌نماییم.

سید سجاد پاک نژاد / معاونت فرهنگی و ترویجی آیاز

 53rd-Ayaz-club-1

53rd-ayaz-club-2

53rd-ayaz-club-3

53rd-ayaz-club-4

53rd-ayaz-club-5

53rd-ayaz-club-6

53rd-ayaz-club-7

53rd-ayaz-club-8

53rd-ayaz-club-10

عکاس: فرزین ایزد دوست دار

Share