دومین باشگاه نجوم تبریز برگزار شد

دومین باشگاه فصلی نجوم تبریز

دومین باشگاه نجوم تبریز روز پنج شنبه مورخه 13 تیر 1392 توسط مجمع فعالان نجوم تبریز برگزار شد که همچون باشگاه قبلی مورد استقبال علاقه مندان علم نجوم قرار گرفت. مجمع فعالان نجوم تبریز، متشکل از تمامی انجمن‌ها ، موسسات و فعالان نجومی تبریز است که انجمن نجوم آیاز نیز یکی از آن هاست.

باشگاه با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید و پخش سرود ملی آغاز گردید.

در ابتدا جناب آقای علیرضا آقاجانی از مرکز عرضه تجهیزات نجومی آذراستار ،ضمن عرض خیر مقدم و خوش آمدگویی به حاضران، به بیان اقدامات انجام گرفته جهت برگزاری باشگاه و نیز توضیحاتی در مورد برگه های افکار سنجی باشگاه پرداختند.

سپس جناب آقای مهدی آجیلی از انجمن نجوم آیاز، مطالب خود را در مورد خورشید و ساختار و ویژگی های آن ارائه دادند.

در ادامه سرکار خانم هانیه امیری از انجمن نجوم آیاز، به مرور اخبار و وقایع و رویدادهای نجومی بهار 92 پرداخته و نیز برنامه های آتی انجمن های نجوم تبریز را اعلام کردند.

بعد از تایم استراحت، جناب آقای حامد حامدیان از انجمن نجوم دانشگاه شهید مدنی آذربایجان، به بررسی چگونگی زندگی در فضا به همراه پخش فیلم پرداختند.

در ادامه برنامه، مسابقه ای بدین صورت در نظر گرفته شده بود که تصاویری از آسمان به شرکت کنندگان نشان داده شد و آنها صورت های فلکی موجود در تصویر را ترسیم کردند و به برندگان مسابقه جوایز نجومی اهدا شده و سپس عکس یادگاری دسته جمعی گرفته شد.

بعد از استراحتی کوتاه، جناب آقای آیدین ولی پور و جناب آقای مسعود نجفی از انجمن نجوم راه شیری، با معرفی صورت های فلکی و اجرام آن ها و همچنین وضعیت سیارات، به بررسی و تشریح آسمان فصل تابستان پرداخته و کار با نرم افزارهای نجومی از جمله استلاریوم و گوگل اسکای مپ و … را به حضار توضیح دادند.

آخرین قسمت برنامه، بخش پرسش و پاسخ بود که سحنرانان به سوالات حضار پاسخ دادند.

در خاتمه از تمام عزیزانی که ما را در برگزاری هرچه باشکوهتر این باشگاه یاری نمودند قدردانی می‌نمائیم.

محمد باقر اسحقی | دبیر برگزاری باشگاه

2nd Tabriz Club 1 2nd Tabriz Club 2 2nd Tabriz Club 3 2nd Tabriz Club 4 2nd Tabriz Club 5 2nd Tabriz Club 6 2nd Tabriz Club 7 2nd Tabriz Club 8 برای مشاهده تصویر بزرگتر روی عکس کلیک کنید

Share