همایش هفته جهانی فضا و اختتامیه جشنواره رویای کهکشانی من

انجمن نجوم آیاز تبریز با همکاری پژوهشکده رانشگرهای فضایی، همایشی به مناسبت هفته جهانی فضا در سال 96، برگزار خواهد کرد. اختتامیه دومین رقابت کشوری داستان‌نویسی علمی‌تخیلی و نقاشی با موضوع نجوم و فضا نیز در این همایش برگزارخواهد شد. مهندس آریاصبوری و مهندس نوید فرخی مهمانان ویژه این همایش خواهند بود. 

هفته جهانی فضا با هدف ترویج دانش فضایی و آشنا شدن مردم با فعالیت‌ دولت‌ها در حوزه فضا، هر سال از 12 تا 18 مهر ( ۴ تا۱۰ اکتبر) در کشورهای مختلف جهان برگزار می‌شود. شعار امسال هفته جهانی فضا «اکتشاف جهان‌های جدید در فضا» است.

انجمن نجوم آیاز تبریز نیز همچون سال‌های گذشته ویژه‌ برنامه‌های خاصی تدارک دیده است.

از معدن‌کاری در فضا تا ادبیات علمی‌تخیلی

در بخش نخست این همایش، معدن‌کاری فضایی مورد بررسی قرار خواهد گرفت که بر این اساس مهندس «آریا صبوری» نویسنده و پژوهشگر علوم و فناوری فضایی در این‌باره سخنرانی خواهد کرد.
مهندس «نوید فرخی» داور دو دوره رقابت «رویای کهکشانی من» در بخش داستان کوتاه، درباره ضرورت ترویج ادبیات علمی ‌تخیلی سخنرانی خواهد کرد.

اختتامیه دومین دوره رقابت کشوری «رویای کهکشانی من» نیز در این برنامه انجام  و جوایزی به نفرات برگزیده این رقابت اهدا خواهد شد.

ساعتی پرهیجان در پلانتاریم

در این همایش از اولین پلانتاریم (آسمان‌نمای) دیجتال رونمایی می‌شود، در کنار آشنایی با صورفلکی، فیلم‌های جذابی هم پخش خواهد شد.

پخش مستندهای جذاب دنیای نجوم و فضا از دیگر بخش‌های این همایش است.

با مهمانان برنامه آشنا شوید

آریا صبوری

کارشناس ارشد مکاترونیک، پژوهشگر رباتیک آزمایشگاه تعامل انسان و ربات در دانشگاه تهران، عضو تحریریه صفحه دانش روزنامه جام‌جم،عضو تحریریه ماهنامه نجوم، کارشناس مدعو برنامه‌های تلوزیونی چون آسمان شب، کندو و چرخ.

نوید فرخی

کارشناس ارشد آی‌تی از دانشگاه امیرکبیر، مولف کتب علمی در حوزه فناوری، مترجم، نویسنده و پژوهشگر ادبیات پلیسی و علمی‌تخیلی، داور دو دوره رقابت رویای کهکشانی من و موسس گروه ادبی تالار فیکشن.
زمان:  پنجشنبه 27 مهر 96 از ساعت 15 تا 19 (15 تا 15:30 پذیرش)
مکان:  خیابان آزادی، چهار راه ابوریحان، ابتدای شهرک طالقانی، فرهنگسرای دکتر مبیّن

شرکت در این همایش برای تمام علاقمندان آزاد و رایگان است.

مریم فخیمی | روابط عمومی آیاز و دبیر هفته جهانی فضا

Share