گزارش سومین دوره رقابت ساخت و پرتاب موشک‌های کاغذی

انجمن نجوم آیاز تبریز با مشارکت پژوهشکده رانشگرهای فضایی به مناسبت هفته جهانی فضا، مسابقه ساخت و پرتاب موشک های کاغذی را جمعه 21 مهر 96 از ساعت ۱۱ الی ۱۴ در مجتمع ورزشی سایمان واقع در ائل‌گلی برگزار کرد. 
ابتدا شرکت‌کنندگان خود را به هیئت برگزاری مسابقه معرفی کردند و در تیم های یک تا سه نفره قرار گرفتند. سپس مراحل اجرای مسابقه توسط حامد پورجوادی توضیح داده شد و داوران برگه‌های کاغذ آ۴ را برای ساخت موشک در اختیار شرکت کنندگان قرار دادند.
در یک بازه زمانی 30 دقیقه‌ای، شرکت کنندگان مراحل تمرینی برای ساخت و پرتاب موشک‌های کاغذی را به پایان رساندند. بعد از اتمام مرحله تمرینی، داوران ۳ برگه آ۴ مهر شده در اختیار شرکت‌کنندگان قرار دادند. این نفرات پس از آزمودن موشک‌ها، بهترین ساخت خود را برای شرکت در مسابقه انتخاب کردند.
داوران در دو دسته بررسی ساخت موشک  و اندازه‌گیری شامل: زمان، مسافت و ثبت رکوردها  عهده‌دار برگزاری این مسابقه بودند. مسابقه با اعلام داوران آغاز شد و از هر تیم یک نفر با ۳ پرتاب در مسابقه شرکت کرد و مورد تشویق حضار قرار گرفت.

داوران بعد از بررسی موشک‌های استفاده شده،بیشترین مسافت و بیشترین زمان را برای هر تیم ثبت کردند.

برندگان

* رتبه اول مسافت : عرفان هاشم‌زاده برنده یک فروند کوادکوپتر
* رتبه دوم مسافت: محمد نصیری برنده بسته نجومی
*رتبه سوم مسافت: مهرداد پیشکار برنده بسته نجومی
* بخش زمان : مهرداد پیشکار برنده بسته نجومی

در بخش کودک نیز جوایزی پون ساتل فلزی و بسته نجومی به سه تن از برندگان اعطا شد.

در پایان از همکاری صمیمانه اعضای شورای مرکزی انجمن نجوم آیاز،معوانت فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان، پژوهشکده رانشگرهای فضایی و مدیریت محترم مجتمع سایمان بی‌نهایت سپاسگزاریم.

IMG_4659

IMG_4675

IMG_4684

IMG_4738

IMG_4669

IMG_4708

IMG_4751

IMG_4754

IMG_4768

مریم فخیمی دبیر برگزاری هفته جهانی فضا
عکاس: علی پیری

Share