گزارش کارگاه آشنایی با شهاب سنگ ها

کارگاه “آشنایی با شهاب سنگ ها” با تدریس دکتر حامد پورخرسندی صوفیانی پژوهشگر دکترای شهاب‌سنگ شناسی مرکز آموزش و تحقیقات علوم زمین فرانسه پنج شنبه 11 شهریور ماه سال 95 توسط انجمن نجوم آیاز در محل دائمی کلاس های آیاز در فرهنگ سرای دکتر مبین برگزار شد.

این کارگاه با هدف معرفی روش های مختلف مطالعه شهاب سنگ ها، نحوه کسب اطلاعات در مورد شکل گیری منظومه شمسی و همچنین ایجاد نگرشی متفاوت به دنیای اطراف برگزار شد. کارگاه با حضور 11 نفر حدود ساعت 14 شروع شد. در این کارگاه علاوه بر تبریز افرادی از شهرهای مختلف همچون اصفهان، ارومیه و یاسوج نیز شرکت داشتند.

در این کارگاه علاوه بر این که دکتر پورخرسندی نمونه هایی از شهاب سنگ سقوط کرده در سیبری در سال ۱۹۴۷ را برای مشاهده شرکت کننده ها آورده بودند، برخی از شرکت کننده ها نیز چند نمونه سنگ آورده بودند تا دکتر پورخرسندی احتمال شهاب سنگ بودن آنها را بررسی کند، که وی با بیان دلایل علمی احتمال شهاب سنگ بودن آنها را بسیار ناچیز اعلام کرد.

این کارگاه یک روزه که در سه جلسه 90 دقیقه ای برگزار شد، ساعت 18:30 دقیقه عصر به پایان رسید و گواهی شرکت کننده ها در محل کارگاه تحویل داده شد.

ashkan-najar-(1)

ashkan-najar-(4)

ashkan-najar-(6)

ashkan-najar-(5)

معاون آموزشی انجمن نجوم آیاز تبریز

مینو خوشرنگ باف

عکاس: اشکان نجار

Share