گزارشی از باشگاه آذر ماه

باشگاه های ماهانه

ساعت 5:30 روز پنجشنبه 18 آذر مطابق هر ماه باشگاه ماهانه ی انجمن آغاز شد. البته با اطلاع رسانی های انجام شده در مورد برگزاری باشگاه های ماهانه ی انجمن انتظار می رفت که تقریبا همه ی اعضا در جلسه حاضر شوند اما باز هم بودند اعضایی در جلسه حضور نداشتند که امیدواریم جلسات آتی انجمن با حضور تمامی اعضا برگزار گردد.

در ابتدای جلسه کارت های عضویت جدید انجمن که در جلسه ی قبل در مورد طراحی آن بحث و تبادل نظر شده و تایید گردیده بود تحویل اعضا گردید و همچنین وبسایت انجمن برای اعضای جدید معرفی شد تا اعضا از طریق این وبسایت از فعالیت ها، جلسات و تصمیمات انجمن آگاهی پیدا کرده و از مطالب آن بهره مند شوند. با شروع کار علمی باشگاه، از اعضا خواسته شد تا از فعالیت هایی که در طی حدود‍‍ یک ماه انجام داده بودند برای دیگر اعضا گزارش دهند که از آن جمله می توان به مطالبی خبری در مورد پرتاب موشکهای جاسوسی به فضا و پاسخ به سوالاتی درادامه ی مباحث کیهان شناسی مطرح شده در جلسه ی قبل و همچنین مقاله ای در معرفی آب و هوای فضایی و پدیده شفق قطبی بود که باعث ایجاد بحث های عمیق و جذابی درباره ی این موضوعات شد.

باشگاه ماهانه نجوم - آذر 89
باشگاه ماهانه نجوم - آذر 89

در اواسط جلسه ریاست محترم پژوهشسرا جناب آقای شفیق به جمع اعضا پیوستند و در بحث ها شرکت کردند. در پایان از اعضا خواسته شد تا با شرکت پیوسته در باشگاه های ماهانه انجمن ضمن بهره مندی از مطالب علمی مطرح شده در جلسات اطلاعات نجومی خود را با دیگر اعضا در میان بگذارند و تشویق اعضا برای شرکت در مباحث و پروژه های نجوم آماتوری ادامه داشت.

پایان جلسه با یک مژده به اعضا همراه بود که با اتمام اقدامات اولیه، علنی خواهد شد.

اطلاعیه: باشگاه بعدی انجمن در تاریخ 30 دی ماه ، ساعت 5:30 برگزار خواهد شد. برای مطلع شدن از آخرین تغییرات در برنامه های انجمن، با بخش اطلاعیه های وبسایت آیاز همراه باشید.

گزارش از: مریم پرتوی نژاد

Share