آغاز دومین سال فعالیت وبسایت آیاز

آغاز دومین سال فعالیت وبسایت آیاز

سالگرد ایجاد وب سایت ستاره شناسی آیاز را به اعضای انجمن و تمامی خوانندگان این وبسایت تبریک عرض می کنم.

در طول فعالیت یک ساله این سایت، برای استفاده هرچه بهتر کاربران این سایت، به ویژه اعضای انجمن و دوستداران نجوم در تبریز ، به تدریج قسمت های مختلفی به آن اضافه شده که در ادامه به آن اشاره خواهد شد.

فعالیت های انجمن: در سال های گذشته، فعالیت های انجمن ستاره شناسی آیاز در قالب وبلاگ اطلاع رسانی انجمن منتشر می شد که با بازگشایی سایت جدید، این فعالیت ها به صورت جزئی تر و در بخش های مختلف دسته بندی و منتشر می شود.

اخبار و مقالات: یکی از بخش های جدید سایت آیاز، بخش اخبار و مقالات می باشد که شامل تازه ها، عکس ها و مقالات نجومی می باشد که غالبا توسط اعضای انجمن نوشته و یا ترجمه شده اند. در ایجاد و پشتیبانی این قسمت خانم امیری، عضو شورای مرکزی انجمن، با مطالب خوب و متنوع کمک شایانی برای بهبود کیفیت علمی سایت انجام داده اند. یکی از مطالب سلسله وار این قسمت، “موقعیت سیارات و رویداد های نجومی” می باشد که خانم امیری به صورت هفتگی برای منطقه تبریز آماده می کنند.

نرم افزار نجومی: یکی از بخش های محبوب سایت آیاز، نرم افزار های نجومی هست که کاری نو در بین سایت های نجومی کشور به شمار می رود که به معرفی و ارائه نرم افزار های مختلف نجومی می پردازد که مورد استقبال علاقه مندان و خوانندگان آیاز قرار گرفته است. آقای مهدی آجیلی، عضو شورای مرکزی انجمن آیاز و سردبیر وب سایت، مدیریت این قسمت را بر عهده دارد.

گالری عکس: گالری عکس نیز صفحه ای جدا برای مشاهده تصاویر بیشتری از فعالیت های انجمن هست که با محیطی جذاب، تصاویر را به صورت اسلاید به نمایش می گذارد.

صفحه دوره های آموزشی نجوم: این صفحه به صورت اختصاصی برای دانش پژوهانی که در دوره های نجوم انجمن شرکت می کنند قابل دسترسی می باشد که به ارائه مطالب آموزشی و اسلاید های آموزشی مورد استفاده در کلاس ها می پردازد.

♦ و در انتها بخش جدید وب سایت آیاز که به مناسبت سالروز آغاز فعالیت آن به شما علاقه مندان معرفی می شود:

تالار گفتگوی اختصاصی انجمن آیاز، در فروم محبوب استروتاک (تالار گفتگوی ستاره شناسان) به یاری مدیریت استروتاک افتتاح شد. از این پس علاقه مندان به مباحث مختلف انجمن و نجوم در تبریز و هر کجای دیگر می توانند در آن فعالیت کنند. که از اینجا می توانید وارد شوید.

لازم به ذکر است تمامی علاقه مندان می توانند مطالب خود شامل ترجمه، خبر و مقاله را به همراه منبع برای قرار گرفتن در سایت برای ما ارسال کنند. در انتها از جناب آجیلی، سردبیر سایت، و خانم امیری و تمامی دوستانی که برای پیشرفت این سایت تلاش کرده اند سپاسگزارم.

به امید پیشرفت روز افزون نجوم در تبریز و ایران

سید عماد الدین قاضی طباطبایی

مدیر وب سایت آیازاسترو

Share