گزارش کارگاه نجوم کودکان

انجمن نجوم آیاز تبریز دو کارگاه عملی آموزش نجوم کودکان را پنجشنبه ۲۱ آذر در  برج امید برگزار کرد.

این کارگاه ویژه کودکان ۶ تا ۱۲سال تدارک دیده شده بود، فرصتی بود برای پدران و مادرانی که دلشان می‌خواهد فرزندشان از سنین کودکی و نوجوانی با نجوم آشنا شوند.این کارگاه با هدف ایجاد علاقه و انگیزه یادگیری علم نجوم و آشنایی کودکان با اهمیت این علم،برنامه ریزی شده بود.
طراحی و برنامه درسی این کارگاه با نظر مدرس کارگاه با تلفیق آخرین روش های تدریس نظیر اسکوپ،رجیو امیلیا و والدروف سعی بر ایجاد انگیزه در یادگیری علم نجوم و درگیری ذهنی کودک تاکید بر انجام کار عملی و یادگیری بهتر کودکان داشت.
مدرس کارگاه شمسا گواهر کارشناس ارشد علوم تربیتی برنامه ریزی درسی پیش دبستان و دبستان و مربی دوره های نجوم کودک و نوجوان اظهار کرد: هدف برنامه درسی این کارگاه افزایش حفظیات کودکان نیست بلکه ایجاد انگیزه در کودک برای یادگیری است.کودکی که خودش به ساخت کاردستی بپردازد لذت یادگیری در آن افزایش یافته و مطالب را بهتر خواهد آموخت.
در پایان کارگاه به تمام کودکان شرکت کننده گواهی حضور صادر شد.
با توجه به استقبال کم نظیر و رضایت پدر ومادران از روند کارگاه انجمن نجوم آیاز در نظر دارد چندین کارگاه دیگر نیز در زمینه نجوم برای کودکان تدارک ببیند که اطلاعات بیشتر از طریق وبگاه منتشر خواهد شد.
از مرکز عرضه تجهیزات نجومی آذراستار، سپاسگزاریم که حامی مادی و معنوی ما برای در برگزاری این کارگاه بود.
همچنین از تمام اعضای حاضر انجمن نجوم آیاز در این کارگاه که ما را یاری کردند صمیمانه تشکر می‌کنیم.

گزارش:الناز بزرگ زاده

 

3 4 5

2

1

Share