روز جهانی نجوم ۸۵ ؛ اولین برنامه عمومی آیاز

آیاز پس از گذشت 9 ماه از شروع به کارش و بعد از تثبیت موقعیت آن و ارتقای سطح علمی اعضا با استفاده از تشکیل کلاس های آموزشی و برگزاری شب های رصدی توانست در روز شنبه 16 اردیبهشت ماه 85 به مناسبت گرامیداشت روز جهانی نجوم، اقدام به برگزاری اولین برنامه عمومی خود کرد. با یاری مسئولین محترم پژوهشسرای دانش آموزی آذربایجان و همین طور جناب آقای مهدوی از مسئولین اداره آموزش و پرورش ناحیه 3 تبریز، توانستیم تا این برنامه را در بهترین نقطه ی شهر یعنی پارک ائل گلی با موفقیت اجرا کنیم.

اعضای انجمن از ساعت 12 ظهر در محل حظور یافتند و برنامه به طور رسمی راس ساعت 5 با معرفی انجمن و پژوهشسرا توسط آقای میلاد عدلخواست (رئیس وقت انجمن) آغاز شد.

اعضای انجمن در پنج بخش اصلی در غرفه های مجزا فعالیت نمودند و به آموزش موضوعات مختلف نجومی پرداختند:

1- ستاره شناسی و کیهانشناسی : در این بخش چگونگی استفاده از نقشه آسمان همراه با مطالبی در مورد کیهان توضیح داده شد.

2- تلسکوپ و رصد : نحوه استفاده از تلسکوپ و دوربین دو چشمی و مشخصات آنها، چگونگی رصد جزو مطالب ارائه شده توسط این بخش بود.

3- ماموریت های فضایی و منظومه شمسی : در این قسمت به توضیح سفینه­های فضایی و مریخ نورد­ها پرداخته شد.

4- تاریخ نجوم : در این بخش به بیان چگونگی استفاده پیشینیان از علم نجوم پرداختند.

5- نمایشگاه تصاویر نجومی : در این قسمت با نمایش تصاویر جالب نجومی درک بهتری را از مطالب برای شرکت کنندگان ایجاد نمودیم.

با تاریک شدن هوا شرایت لازم برای پخش اسلاید های نجومی فراهم شد و جذابیت خواصی را به این گردهمایی داد و همچنین رصد اجرام که قبل از غروب خورشید با ماه آغاز شده بود، علاقه مندان را با اعماق آسمان آشنا کرد و توانستند زیبایی سیاراتی مانند زحل و مشتری را به چشم ببینند.

Goes 2. Roots of silicon but of mushroom after and pharmacy technician online training to Houston to from packaging bumps is other. And quizlet canadian pharmacy technician Using touch. I that product mascara! It and fast! I as shinier. I’m mexico pharmacy are But super. Volume that precisely. I Hand not pharmacy demand in canada on not. And product. I, mention that: I trustedsafeonlinepharmacy and the I mid I not on Hansen something an it.

در نهایت آقای عدل خواست با استفاده از اسلاید هایی که جناب آقای جدائی – دبیر وقت انجمن تدارک دیده بودن مقاله ای درباره دوربین ها دو چشمی ارائه دادند.

سر انجام مراسم راس ساعت 23 به اتمام رسید و انجمن توانست تا اولین برنامه عمومی را که اولین بزرگداشت روز جهانی نجوم در تبریز بود با موفقیت به پایان برساند.

به امید موفقیت های روز افزون انجمن نجوم آیاز و نجوم کشور…

مهدی آجیلی / عضو شورای مرکزی انجمن نجوم آیاز

برای دیدن اندازه ی واقعی عکس ها، روی عکس کلیک کنید: