بزرگداشت یوری گاگارین در ۶۹مین باشگاه آیاز

شصت و نهمین باشگاه ماهانه  آیاز روز پنجشنبه ۲6 فروردین ماه 95، بمناسبت شب یوری برگزار خواهد شد. هادی پورجوادی کارشناس ارشد کیهان شناسی مهمان ویژه این باشگاه است.

۱۲ آوریل سال ۱۹۶۱ میلادی یوری گاگارین با فضاپیمای وستوک به فضا سفر کرد تا اولین قدم بشر برای فتح دنیای بالای سر خود برداشته شود. اکنون با گذشت ۵5 سال از این رویداد؛ نزدیک به ۱5 سال است که علاقمندان به نجوم و فضا در سراسر جهان این روز را با برگزاری مراسمی به نام “شب یوری” گرامی می‌دارند. برنامه‌ای که هدف آن “جلب توجه عموم به اهمیت فضا” و ” آشنایی با ماموریت‌های فضایی” است.
انجمن نجوم آیاز تبریز نیز طبق روال سال‌های گذشته و همگام با سایر انجمن‌های فعال ایران درعرصه نجوم و فضا، نشستی برای بزرگداشت سفر اولین انسان به فضا برگزار خواهد نمود.
موضوع ویژه این نگاهی به تاریخ برنامه های فضایی است که هادی پورجوادی در این رابطه سخنرانی خواهد کرد. سید عمادالدین قاضی طباطبایی نیز به موضوع ماه و رصد آن خواهد پرداخت.

باتوجه به این که رویداد گذر عطارد در 20 اردیبهشت رخ خواهد داد، رسول آزمایش کارشناس ارشد فیزیک حالت جامد درباره چگونگی وقوع این پدیده و رصد آن صحبت خواهد کرد.

سینما مستند، ارائه تازه‌های نجوم و فضا و بررسی رویدادهای رصدی اردیبهشت از دیگر بخش‌های پیش بینی شده این باشگاه است.
انجمن نجوم آیاز ازعلاقمندان به دنیای شگفت ‌انگیز نجوم و فضا دعوت می کند تا دراین باشگاه حضور یابند.

شرکت در این باشگاه برای تمام علاقمندان آزاد و رایگان است.

زمان: پنجشنبه 26 فروردین 15:30-18
مکان:چهار راه نادر – خیابان کوچه باغ – ساختمان امور جوانان اداره ورزش و جوانان

مریم فخیمی | روابط عمومی آیاز

نقشه محل برگزاری:

آدرس

photo_2016-04-11_20-26-30

Share