گزارش پانزدهمین سالروز تاسیس آیاز

از سال‌های دور، سالگرد تاسیس آیاز بهانه‌ای بود تا این انجمن برگزارکننده همایش‌های بزرگ علمی در تابستان هر سال باشد تا آیاز و تبریز میزبان شخصیت‌های مطرح دانشگاهی و نجومی کشور باشد. اما باتوجه به شیوع ویروس COVID-19 ، این‌بار سالروز تاسیس به‌صورت مجازی از دوشنبه 24  تا پنجشبه 27 شهریور در پیج اینستاگرام آیاز برگزار شد.

انتشار گفتگوی اختصاصی با دکتر بهرام مبشر و پخش ویدیو تبریک اساتید، شخصیت‌های دنیای نجوم و اعضا آیاز بخشی از این رویداد سالانه بود.  ویدیو اختصاصی گفتگو با دکتر مبشر در پیج اینستاگرام و آپارات آیاز قابل دریافت است.به مناسبت پانزدهمین سالروز تاسیس انجمن نجوم آیاز، مصاحبه اختصاصی این انجمن با دکتر بهرام مبشر– کیهان‌شناس برجسته از دانشگاه کالیفرنیا ترتیب داده و پنجشنیه 27 شهریور در صفحه اینستاگرام انجمن منتشر شد. در این مصاحبه به بررسی تاریخچه، حال و آینده کیهان پرداخته شد و همچنین به برخی از سوالات مخاطبین توسط پروفسور مبشر پاسخ داده شد.

15 مین سالگرد تاسیس آیاز

انجمن نجوم آیاز در این مدت مفتخر بود تا پذیرای ویدیوهای تبریک ارسالی توسط شخصیت‌های دانشگاهی و نجومی کشور از جمله دکتر علی عجب‌شیری‌زاده، دکتر علیرضا آهنگرزاده، علیرضا آقاجانی، کاظم کوکرم، احسان مهرجو، امیرحسین ابوالفتح، نوید فرخی و خسرو جعفری‌زاده باشد که در پیج اینستاگرام منتشر شد و قابل دریافت است.
همچنین پیام‌های ویدئویی پرمهر اعضا قدیمی و فعلی آیاز، معاونین و شورای مرکزی نیز در پیج اینستاگرام قرار گرفت.
ارائه گزارش برنامه‌های یک سال گذشته انجمن و بررسی اخبار دنیای نجوم و فضا نیز در قسمت‌های مجزا منتشر شد.

انتشار پیام تبریک و تشکر مریم پرتوی‌نژادی رئیس آیاز پایان بخش این جشن متفاوت بود.

15 مین سالگرد تاسیس آیاز

15 مین سالگرد تاسیس آیاز

در پایان از همکاری ریاست انجمن مریم پرتوی‌نژادی، مسئول روابط عمومی مریم فخیمی، علی همراز، معاون انجمن رقیه شریف‌زاده، محمد گوهری، فاطمه اسکندرزاده، شورای مرکزی و  اعضا فعال آیاز که در برگزاری این رویداد نهایت همکاری را با دبیر برگزاری داشتند سپاسگزاریم.

گزارش: مهدی‌یار موسوی صدر، دبیر برگزاری

لینک ویدیو مصاحبه: در  آپارات ، در اینستاگرام
مجری: امین پشمینه آذر و مهدی‌یار موسوی صدر
تدوین ویدیو: علی همراز

Share