۶۶مین باشگاه آیاز با ساختاری جدید

۶۶امین باشگاه ماهانه آیاز با ساختاری نو و در مکانی جدید به مناسبت هفته جهانی علم روز جمعه 22 آبان ماه 1394 برگزار خواهد شد. شصت و ششمین نشست انجمن آیاز در حالی برگزار خواهد شد که شاهد تغییراتی در نحوه برگزاری، ارائه مطالب و همچنین مکان برنامه خواهد بود.

با تصمیم‌شورای مرکزی، آیاز در جهت رشد کیفی نشست های نجوم خود طرحی نو را برای برگزاری این گونه نشست ها در دست دارد. در طرح جدید برنامه های باشگاه آیاز بیشتر به صورت بحث و گفتگو میان شرکت کنندگان و کارشناسان نشست خواهد بود.

در این باشگاه ها علاوه بر موضوع اصلی، بخش های متنوع دیگری همچون پخش تصاویر جدیدترین اخبارو رویدادهای نجوم و هوافضا، دو بخش کوتاه و جذاب در قالب پروژه های عملی نجوم و معرفی مفاهیم ستاره شناسی درنظر گرفته شده است. در این طرح، تلاش بر این است تا در بازه های زمانی کوتاه، مطالب مفید، به روز و متنوع در اختیار علاقمندان قرار گیرد.
همچنین نظر به بعد مسافت و مشکلات مربوط به دسترسی اعضا به فرهنگسرای دکتر مبین، مکان برگزاری باشگاه ها به ‌نگارخانه رودکی در مرکز شهر انتقال یافت.

برنامه های باشگاه ۶۶بدین شرح خواهد بود:

مینو خوشرنگ باف کارشناس ارشد اخترفیزیک و مدرس نجوم، دوره زمین مرکزی را در تاریخچه نجوم مورد بررسی قرار می دهد.
بررسی کشف آب در مریخ، نگاهی به خبرهای نجوم و پدیده های رصدی آذر ماه و چند پیشنهاد رصدی جذاب از دیگر بخش های این نشست خواهد بود.
مینو‌خوشرنگ‌باف درباره موضوع اصلی باشگاه گفت: آغاز دوره زمین مرکزی را می توان چندین هزار سال قبل از میلاد و همزمان با آغاز کشاورزی و بررسی حرکات ظاهری خورشید دانست و از همین رو این موضوع جذاب به عنوان موضوع اصلی این نشست انتخاب شده است.

باتوجه به این که بخش اصلی باشگاه به صورت بحث و گفتگو برگزار خواهد شد علاقمندان برای کسب اطلاعات قبلی می توانند به این منابع مراجعه کنند:

تسخیر ستارگان – تالیف پیر روسو – فصل های 1 تا 3

بیگ بنگ، فلسفه و خدا – تالیف جانر تاسلامان – صفحات 43 تا 46

نجوم به زبان ساده – تالیف مایر دگانی – صفحۀ 1

تاریخچۀ زمان – تالیف استیون هاوکینگ – صفحات 15تا18
سایت دانشنامه رشد

در پایان از استاد رودکیان، مدیریت محترم نگارخانه رودکی به جهت همکاری صمیمانه شان کمال تشکر و قدردانی را داریم.

زمان: جمعه ۲۲ آبان از ساعت ۱۶ الی ۱۸
مکان: نگارخانه آموزشگاه موسیقی رودکی واقع در تقاطع شریعتی و پاستور

شرکت در این باشگاه برای علاقمندان آزاد و رایگان است.

                                                                                          روابط عمومی انجمن نجوم آیاز

پوستر:

پوستر 66مین باشگاه نجوم آیاز
پوستر 66مین باشگاه نجوم آیاز
Share