گزارش ۵۱مین باشگاه آیاز

انجمن نجوم آیاز پنجاه و یکمین باشگاه ماهانه خود را روز شنبه مورخه 28 دی ماه 92، پشت سر گذاشت و برگی دیگر بر افتخاراتش در زمینه نجوم کشور افزوده گردید. لازم به ذکر است که این باشگاه نیز همچون گذشته مورد استقبال جمع کثیری از اعضای محترم و علاقمندان قرار گرفت که با توجه به فصل امتحانات دانشگاه‌ها و مدارس، جای بسی تشکر از اعضای محترم می باشد که همیشه انجمن را همراهی می‌نمایند.

باشگاه راس ساعت 15:15 پس از پذیرش اعضا و علاقمندان آغاز گردید که در ذیل به جزییات بخش های متنوع این باشگاه می پردازیم.

نخستین بخش از برنامه با ارائه اخبار نجومی و رویدادهای رصدی آغاز گردید و توسط سرکار خانم اسمعیل زاده به سمع و نظر حضار گرامی رسید.

بخش دوم برنامه به پروژه های فضایی ایران و معرفی کاوشگر پژوهش و ارائه توضیحاتی در مورد میمون فرگام اختصاص داده شده بود که جناب آقای حامد حامدیان در این باب ایراد سخنرانی نمودند.

بخش بعدی برنامه به موضوعی بسیار جذاب و جالب اختصاص یافته بود که مورد توجه بسیاری از حضار و علاقمندان گردید. در این بخش سرکار خانم خوشرنگ باف به بررسی همدم احتمالی خورشید و شبه سیاره فرانپتونی سدنا پرداختند.

پس از این بخش، جهت استراحتی کوتاه، از حضار گرامی پذیرایی مختصری بعمل آمد و نوبت به دو بخش پایانی باشگاه رسید.

نخست سرکار خانم پرتوی در مورد آشنایی اولیه با عکاسی نجومی برای حضار ایراد سخنرانی نمودند و پس آن در دقایق پایانی برنامه نوبت به گفتگوی ویژه نجومی رسید که موضوع گفتگوی این ماه ظهور دنباله دارها بود و آقایان مهدی آجیلی و سید سجاد پاک نژاد در پرسش و پاسخ دونفره خود به مطالب جالبی در این مورد پرداختند.

در پایان از سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز جهت همکاری و عنایت این سازمان نسبت به برنامه های نجومی تشکر ویژه ای داشته و همچنین از کلیه دوستانی که در برگزاری این باشگاه سهیم بودند تشکر می نماییم. کلیه علاقمندانی که در مورد نحوه برگزاری باشگاه ها انتقاد یا پیشنهاد سازنده ای دارند، می توانند با اینجانب یا سایر مسئولین محترم انجمن جهت برگزاری هر چه بهتر باشگاه ها درمیان بگذارند.

سید سجاد پاک نژاد / معاونت فرهنگی و ترویجی آیاز

51th-ayaz-club-1

51th-ayaz-club-2

51th-ayaz-club-3

51th-ayaz-club-4

51th-ayaz-club-5

51th-ayaz-club-6

51th-ayaz-club-7

Share