گزارش داوری مسابقه نقاشی در هشتمین جشنواره رویای کهکشانی من

دبیر خانه هشتمین جشنواره کشوری رویای کهکشانی من، داوری بخش رقابت نقاشی کشوری را، سه‌شنبه ۱۴ آذر در دانشگاه هنر اسلامی تبریز انجام داد.

با انتشار فراخوان در ۲۵ مرداد تا پایان زمان رقابت در ۱۵ آبان ، ۲۱۰ اثر نقاشی از سراسر کشور دریافت شد. داوری رقابت نقاشی، توسط آقایان دکتر ابوالفضل عبدالهی‌فرد، دکتر سید علی فارغ و دکتر کریم میرزایی از اعضا هیئت علمی دانشگاه تبریز انجام شد.

پیش از حضور داوران، آثار نقاشی بر اساس رده سنی مرتب شد و داوران به اسامی و محل سکونت شرکت‌کنندگان دسترسی نداشتند.

دنیای خیالی کودکان واقعا شگفت‌انگیز است و اجرای طرح‌ها خلاقانه و پر از داستان و رمز وراز بود.
داوری آثار با معیارهایی که پیشتر در فراخوان اعلام شده بود برای سه رده سنی به صورت کاملا علمی، حرفه‌ای و عادلانه انجام گرفت.
در طی داوری، نقاط ضعف و قوت آثار و اینکه در بخش کودک آیا خالق اثر از مربی یا بزرگسالان هم کمک گرفته یا نه بررسی می‌شد. علیرغم اینکه در فراخوان تاکید شده بود مربیان و اطرافیان کودک دخالتی در اجرای اثر نداشته باشند، اما داوران محترم متوجه دخالت بزرگسالان در برخی آثار شدند.
مواد، نوع ترکیبات، کاغذ استفاده شده، مرتبط بودن اثر با موضوعات اعلام شده، خلاقیت و قدرت تخیل و دانش نجومی هنرمند، با دقت آنالیز شد و در نهایت بعد از حدود ۳ ساعت داوری، با توجه به دلایل دقیق علمی و هنری آثاری که بیشترین تطابق با معیارها را داشتند انتخاب شدند.

در ادامه تصاویر داوری را مشاهده کنید.

Share