سمینار معرفی رصدخانه ملی ایران باحضور دکترخسروشاهی

پژوهشکده فیزیک کاربردی و ستاره‌شناسی دانشگاه تبریز در نظر دارد سمینار “پروژه رصدخانه ملی ایران” را با حضور دکتر حبیب خسروشاهی مجری این طرح برگزار کند.

طرح “رصدخانه ملی ایران” در پاسخ به نیاز پژوهشی و علمی کشور و برای کسب جایگاه ممتاز منطقه ای و جهانی با بهره گیری ار موقیعت جغرافیایی و توسعه فناوری ابزار دقیق در کشور به اجرا در می آید. دو دهه اخیر رشد بسیار سریع آموزش عالی در ایران و به تبع آن نجوم، اخترفیزیک و کیهان شناسی خلاء نبود زیرساخت های تجربی، آزمایشگاهی و فناوری را نمایان کرده است. تأسیس رصدخانه ملی ایران رویداد مهمی برای عموم ایرانیان و پژوهشگران خواهد بود و آرزوی دیرینه اخترشناسان و جامعه علمی کشور را برآورده خواهد کرد. رصدخانه ملی ایران، با تلسکوپ قدرتمند و مجهز به پیشرفته‌ترین ابزارها و فنون امروزی، از مراکزی است که به رشد علمی کشورمان در عرصه نجوم و علوم وابسته سرعت خواهد بخشید و امکانات و فرصت‌هایی برایی ایجاد و استمرار ارتباط‌های علمی بین‌المللی و مشارکت در طرح‌های تحقیقاتی جهانی فراهم خواهد کرد.

نحوه شرکت در سمینار

اعضا آیاز: ارسال مشخصات کامل به ایمیل انجمن به نشانی:
ayazastro@gmail.com

سایرین: ارسال مشخصات کامل به ایمیل پژوهشکده به نشانی
riapa@tabrizu.ac.ir

مهلت اعلام حضور: 20 مهر 96

توجه: فقط در صورت ثبت‌نام و ارسال مشخصات دقیق می‌توانید در این سمینار حضور یابید. شرکت در این سمینار برای تمام علاقمندان رایگان است.

زمان: دوشنبه 24 مهر 96 ساعت 10:30
مکان: آمفی تئاتر پژوهشکده فیزیک کاربردی و ستاره‌شناسی

photo_2017-10-09_10-16-54

مریم فخیمی|روابط عمومی آیاز

Share