آغاز ثبت‌نام پویش ایرانی جستجوی سیارک

آغاز ثبت‌نام پویش ایرانی جستجوی سیارک

سهم خود را ایفا کنید؛ تلاشی عمومی برای ترسیم نقشه‌ای دقیق‌تر از سیارک‌های منظومه شمسی.

«پویش ایرانی جستجوی سیارک» فرصتی مناسب برای علاقمندان به نجوم و آسمان شب فراهم می‌آورد تا در قالب گروه‌های ۳ تا ۱۰ نفره و بدون نیاز به تلسکوپ، در این برنامه علوم شهروندی شرکت کنند.

شرکت در این برنامه کاملا رایگان است و تنها چیزی که نیاز دارید یک رایانه، دسترسی به اینترنت و میزان زیادی علاقه و اشتیاق است تا تابستان داغتان را در منزل به جستجوی سیارک بگذرانید!

در این پویش، داده‌ها توسط یکی از بزرگترین تلسکوپ‌های زمینی در رصدخانه پن‌استارز تهیه شده و برای دانشوندان (شهروندان دانشمند) ارسال می‌شوند و افراد به کمک نرم‌افزار به تحلیل این داده‌ها می‌پردازند. در صورتی که یک سیارک جدید شناسایی شود، پس از تایید نهایی و بعد از گذشت مدت زمانی مشخص، کاشفان آن می‌توانند نام پیشنهادی خود برای آن سیارک را با تایید اتحادیه بین‌المللی اخترشناسی (IAU)، برای سیارکشان انتخاب نمایند.

در تابستان امسال شما نیز می‌توانید به عنوان یک دانشوند (شهروند دانشمند) در شانزدهمین و هفدهمین پویش ایرانی جستجوی سیارک به تحلیل داده‌ها، ماجراجویی و کشف سیارک‌ها بپردازید.

ثبت‌نام شانزدهمین دوره: ٣ خرداد ماه تا ٣١ خرداد ماه ١۴٠٢
ثبت‌نام هفدهمین دوره: ١ تیر ماه تا ٣١ تیر ماه ١۴٠٢

آغاز شانزدهمین دوره:  ٢٢ تیرماه ١۴٠٢
آغاز هفدهمین دوره: ١٩ مرداد ماه ١۴٠٢

لازم به ذکر است که پس از ثبت‌نام، تمامی آموزش‌های لازم کاملا رایگان به صورت کارگاه حضوری و مجازی برای شرکت کنندگان ارائه خواهد شد.

توجه: شرکت در کارگاه آموزشی برای همه شرکت کنندگان الزامی می‌باشد. در صورت عدم شرکت در کارگاه آموزشی، ثبت‌نام شرکت کنندگان ملغی خواهد شد.

مسئول ‌ثبت‌نام و هماهنگی تیم‌ها: علی حکم‌آباد
برای ثبت‌نام به شماره زیر از تلگرام پیام دهید
+989017532066

مهلت ثبت‌نام دوره‌ اول تا ۲۷ خرداد

Ayazastro@

Share